вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 186
home Вести

Мицкоски најави обраќање во живо во 13:30 часот

Мицкоски најави обраќање во живо во 13:30 часот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски објави дека во 13:30 часот ќе има свое видео обраќање, а истото во живо можете да го проследите на Курир.

Следете го моето видео обраќање во 13:30 часот, за актуелните случувања, за короната и за она што е подеднакво опасно, економската пропаст која и се заканува на Македонија, објави Мицкоски на својата Фејсбук страница.

Локални избори 2021