понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 108
home Вести

Мицкоски најави големи новитети за ВМРО-ДПМНЕ на 16-ти јуни

Мицкоски најави големи новитети за ВМРО-ДПМНЕ на 16-ти јуни

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски пред присутните на Хераклеа во Битола најави големи новитети во партијата кои треба да се случат на 16-ти јуни.

-Што ќе направи ВМРО-ДПМНЕ, како ВМРО ќе се проектира наредниот период, и каква сила ќе бидеме ќе видите многу скоро, почекајте – 16ти јуни е датумот. 16 јуни е вистинската најава за пресврт, за еден голем новитет, во пресрет на одбележувањето на формирањето на нашата партија од Охрид ќе го соопштиме новитетот. На посебен настан. ВМРО-ДПМНЕ е стеблото, ВМРО-ДПМНЕ е покривката која обединува луѓе. ВМРО-ДПМНЕ на вистинските патеки, а запаметете 16 јуни е она што сите го очекуваат. Бидете стрпливи.

Најнови вести

Коронавирус