вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 82
home Вести

Мицкоски на увид во Штип- се асфалтира улица и се реконструкција игралиште во Штип

Мицкоски на увид во Штип- се асфалтира улица и се реконструкција игралиште во Штип

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посета на општина Штип.

-Денеска на покана на градоначалникот на Штип Иван Јорданов, бевме на увид на асфалтирање и реконструкција на игралиште, пишува Мицкоски на Фејсбук.

Коронавирус