недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 55
home Вести

Мицкоски на средба со занаетчии во Старата скопска чаршија

Мицкоски на средба со занаетчии во Старата скопска чаршија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска ќе оствари средба со занаетчии во Старата скопска чаршија.

Од партијата информираат дека средбата ќе се одржи во Сули-ан – Факултет за ликовна уметност.

Во завршување на средбата се предвидува изјава.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија