четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 0
home Вести

Мицкоски на средба со Унија на жени: Жените се еден од цврстите и носечки темели на нашата организација

Мицкоски на средба со Унија на жени: Жените се еден од цврстите и носечки темели на нашата организација

Жените се еден од цврстите и носечки темели на нашата организација. Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ е симболот на непокорот, цврстината и решителноста, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Твитер профил.

-Жените се еден од цврстите и носечки темели на нашата организација. Унијата на жени на @VMRO_DPMNE е симболот на непокорот, цврстината и решителноста. Секој ден се посилни, порешителни, низ сите падови, и подеми, за кој друг ако не за Македонија.

#МакедонијоНапред

Најнови вести