четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 133
home Вести

Мицкоски на средба со тутунарите од Големо Коњари

Мицкоски на средба со тутунарите од Големо Коњари

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска е во посета на прилепското село Големо Коњари каде ќе оствари средба со тутунарите.

Изјавата на Мицкоски може да ја проследите во живо во видеото во продолжение.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија