среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 64
home Вести

Мицкоски на средба со Шидер, претседавач на Мешовитиот парламентарен комитет ЕУ-Македонија.

Мицкоски на средба со Шидер, претседавач на Мешовитиот парламентарен комитет ЕУ-Македонија.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од вчера престојува во Брисел.

-Кратка неформална средба со Андреас Шидер, европратеник од Австриската социјалистичка партија и претседавач на Мешовитиот парламентарен комитет ЕУ-Македонија. За европскиот пат, за иднината на нашата земја, за реалноста која мора да се промени за Македонија да оди напред, напиша денес Мицкоски на Фејсбук.

Тој е придружуван од потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ Александар Николоски и секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски, каде учествуваат на парламентарното собрание на Европската Народна Партија.

Во текот на вчерашниот ден Мицкоски оставри повеќе средби.

Коронавирус