среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 141
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

Мицкоски на средба со пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“

Мицкоски на средба со пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“

Во Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, денеска 13:30 часот ќе се одржи средба помеѓу претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“.

По завршување на средбата, пред Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде дадена изјава за медиуми.

Коронавирус