вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 92
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Вести

Мицкоски на средба со организациските секретари и потсекретари: Силна организација, за силно ВМРО-ДПМНЕ

Мицкоски на средба со организациските секретари и потсекретари: Силна организација, за силно ВМРО-ДПМНЕ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски синоќа одржа средба со организациските секретари и потсекретари.

На средбата се разговарало за тековни работи и за актуелните процеси во партијата.

„Силна организација, за силно ВМРО-ДПМНЕ. Одлична средба со организациските секретари и потсекретари. Одиме напред!“, напиша Мицкоски под заедничката фотографија направена во седиштето на партијата.

Коронавирус