среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 42
home Вести

Мицкоски на средба со граѓаните на Вевчани

Мицкоски на средба со граѓаните на Вевчани

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со граѓаните на Вевчани.

Масовната поддршка за партијата во Вевчани може јасно да се види и од фотографијата која кружи по социјалните мрежи.

Коронавирус