сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 47
Во живо

Протест – „Или Заев или Македонија, оставка сега за да не биде предоцна“

home Вести

Мицкоски на среба со граѓаните на Кочани

Мицкоски на среба со граѓаните на Кочани

Бев во Кочани, разговаравме за обновата на Македонија. За сите предизвици и проблеми кои мораме да ги решиме. Македонија мора да оди напред и е поголема од сите препреки и погрешни политики кои ги носи владата.

Нема да наседнеме и на оние местенки од власта за некакви амнестии. Македонија не верува во амнестии, Македонија верува во правда. И нема ниту една саботажа на власта да ја покрие аферата „Кеш“ каде гледаме дека сме имале платени обвинители, платени пера, платени службеници, и неправда која ја донесоа.

Тој корумпиран систем е да му служи на Зоран Заев и неговите интереси и тоа е ричината зошто нема правда, но и тоа е работата која ние мораме да ја смениме и ќе ја промениме заеднички. Обновата доаѓа! Напиша Мицкоски на Фејсбук.

Коронавирус