петок, 25. септември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Мицкоски на состанок во првиот ден од годината: Илјадници судбини чекаат подобри времиња

Мицкоски на состанок во првиот ден од годината: Илјадници судбини чекаат подобри времиња

Ветив работа и жилава посветеност која мора да донесе реални резултати затоа што народот не смее да биде разочаран, а илјадници судбини чекаат подобри времиња и промени, заедно да работиме за Македонија која се обновува. Тоа е голема одговорност која ја прифаќам. За добар почеток на годината, на состанок со мојот кабинет и луѓето кои ќе имаат одговорна задача во Техничката влада да ја заштитат народната волја. Новата година носи надеж, шанса и промени кои ќе донесат обнова. Нека е среќна и бериќетна! Напиша на Фејсбук, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Најнови вести

Коронавирус