недела, 24. септември 2023. Вести денес: 25
home Вести

Мицкоски на „Преспанскиот јаболкобер”, оствари средби со граѓани

Мицкоски на „Преспанскиот јаболкобер”, оствари средби со граѓани

По посетите на Демир Хисар и Ресен, каде оствари средби со голем број на граѓани, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва беше дел и од манифестацијата „Преспанскиот јаболкобер”.

Тој во Ресен вечерва беше дел од граѓаните кои се собраа за оваа манифестација која е многу знајачна за овој дел од Македонија и негува долга традиција.

Мицкоски во придружба на други сопартијци, оствари средби и разговори со голем дел од граѓаните.