четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Мицкоски на концертот на Армин Ван Бурен (ФОТО)

Мицкоски на концертот на Армин Ван Бурен (ФОТО)

Вчера вечер во Охрид светски познатиот диџеј Армин Ван Бурен направи фантастична забава за сладокусците на електронската музика. Потврда е претесниот простор на Билјанини извори каде можеа да се забележат лица од јавниот и политички живот.

Меѓу нив беше и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој меѓудругото беше во друштво со свои партиски соработници меѓу кој шефот на кабинет Златко Перински, претседателот на Унијата на млади сили Лука Кржалоски и членот на извршниот комитет Владимир Нелоски.

Армин Ван Бурен настапи како дел од овогодинешното издание на „Охрид Колинг“ кој е досега најуспешно фестивалско издание.

На првиот ден на навистина грандиозното шоу на „DIMITRI VEGAS & LIKE MIKE“ присуствуваа повеќе од 10.000 посетители.

Коронавирус