понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 86
home Вести

Мицкоски на ФБ: Да се врати старата цена на струјата и да се разреши Бислимовски

Мицкоски на ФБ: Да се врати старата цена на струјата и да се разреши Бислимовски

Со статус на фејсбук се огласи и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски..

,,Бараме веднаш враќање на старата цена на струјата. Македонија плаќа најскапа цена на струја во Европа споредено со примањата коишто ги имаат, односно ги немаат македонските граѓани, како и разрешување на Марко Бислимоски ,кој е послушник на Зоран Заев!

Ова е важно за македонската економија којашто во моментов е на колена,пишува Мицкоски на Фејсбук.

Бараме веднаш враќање на старата цена на струјата. Македонија плаќа најскапа цена на струја во Европа споредено со…

Posted by Hristijan Mickoski on Tuesday, October 6, 2020

Коронавирус