вторник, 28. јануари 2020. Вести денес: 0
home Вести

Мицкоски: На денот кога Заев ја потврди спрегата со Рускоска обвинителството, одбрав да одам на „лидерска“, но со народот, во градот предвесник на промените Битола

Мицкоски: На денот кога Заев ја потврди спрегата со Рускоска обвинителството, одбрав да одам на „лидерска“, но со народот, во градот предвесник на промените Битола

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва беше во Битола по повод роденденот на општинскиот комитет на Битола и од таму објави статус на својот Фејсбук профил.

-На денот кога Заев ја потврди спрегата со Рускоска обвинителството, одбрав да одам на “лидерска”, но со народот, во градот предвесник на промените Битола!
Честит роденден ОК ВМРО-ДПМНЕ Битола, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Најнови вести