петок, 9. декември 2022. Вести денес: 91
home Вести

Mицкоски: Момци главата горе, ќе дојдат победи!

Mицкоски: Момци главата горе, ќе дојдат победи!

Со Вардар пораснавме, со Вардар ќе остареме. И во победи и порази, љубовта кон клубот останува, напиша вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој го следеше натпреварот на Вардар против Барселона во Скопје заедно со Јохан Тарчулоски и Влатко Ѓорчев.

-Момци главата горе, ќе дојдат победи, за заедничка радост и заедничка гордост! – им порача Мицкоски на ракометарите, кои вечерва со 4 гола разлика изгубија на домашен терен.

Qatar 2022