четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 127
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Мицкоски: Мнозинството или ќе апстинира или ќе гласа против договорот

Мицкоски: Мнозинството или ќе апстинира или ќе гласа против договорот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој што гостуваше на емисијата „Топ Тема“ на Телма вели дека мнозинството од граѓаните ќе одлучат или да гласаат против на референдумот или да апстинираат.

Мицкоски вели дека отприлика тоа е она мнозинство кое што ќе се спротивстави на многу мало малцинство кое што ќе се одлучи да го поддржи овој референдум

-Ние како партија на народот не можеме да поддржиме и да прифатиме промена на Уставот, а со цел промена на уставното име, потенцираше Мицкоски.

Коронавирус