понеделник, 19. октомври 2020. Вести денес: 142
Во живо

Следете во живо: Live chat со Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ

home Вести

Мицкоски: Младите се нашата иднина, за нив вреди да се бориме

Мицкоски: Младите се нашата иднина, за нив вреди да се бориме

Младите се нашата иднина, за нив вреди да се бориме, порача вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Тој е во посета на Охрид, каде оствари дружење со младите, за кои вели дека, ќе ги донесат промените после 5 мај.

Коронавирус