петок, 25. септември 2020. Вести денес: 9
home Вести

Мицкоски: Мене ме интересира мојата земја и здравјето на луѓето, да не релативизираме со примери од други земји

Мицкоски: Мене ме интересира мојата земја и здравјето на луѓето, да не релативизираме со примери од други земји

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва гостуваше на „Само Интервју“ каде што посочи дека него го интересира здравјето на граѓаните на Република Македонија, не го интересираат примерите на други земји.

Новинарот на емисијата во еден момент посочи дека бројот во европските земји, како што е Шпанија, расте секојдневно и е нормално и за Македонија, на тоа Мицкоски посочи дека не сака во неговата земја бројот да расте на заболени.

„Јас не сакам во Македонија да расте бројот“, нагласи Мицкоски.

Коронавирус