четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 151
home Вести

Мицкоски: Македонија е земја со најголем број на починати, со мал број на тестирани

Мицкоски: Македонија е земја со најголем број на починати, со мал број на тестирани

Eдноставно е, Заев и Филипче наместо демагогија, доволно е да обезбедат кревети за пациентите и доволно кислород за болните, пишува на Фејсбук, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

-Нека не објаснуваат приказни, реалноста е сосема друга од таа што ја објавуваат во притиснатите медиуми, а и бројките се поразителни. Македонија е земја со најголем број на починати, со мал број на тестирани.
Епилогот е огромен број на починати, нагласува Мицкоски.

Најнови вести

Коронавирус