четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 168
home Вести

Мицкоски: Мајка на две деца се наоѓа во притвор повеќе од 30 дена, невини луѓе кои немаат врска со насилство, а не па со тероризам

Мицкоски: Мајка на две деца се наоѓа во притвор повеќе од 30 дена, невини луѓе кои немаат врска со насилство, а не па со тероризам

-Кога зборуваме за закон за амнестија зборуваме за закон кој што ќе има поширок опфат, нормално амандмански ние можеме да интервенираме внатре и целата структура ќе биде презентирана во јавноста во периодот кој што следи пред да биде поднесен во редовна собраниска процедура. Она што е важно е тоа што во моментов мајка на две деца се наоѓа во притвор повеќе од 30 дена, а во притвор се и родители, сопрузи, браќа и сестри кои што апсолутно немаат никаква врска со она што се вели насилство, учество во толпа, а уште помалку тероризам, односно невини луѓе и патриоти се чуваат во притвор и тоа се злоупотребува од страна на одредени структури, вели изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување на МРТ 1.

Најнови вести

Коронавирус