четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 186
home Вести

Мицкоски: Лажеа за рестартирањето на Југохром пред година ипол, лажат и сега, црно време за економијата уште поцрно за граѓаните

Мицкоски: Лажеа за рестартирањето на Југохром пред година ипол, лажат и сега, црно време за економијата уште поцрно за граѓаните

Помина не само јуни, туку дојде и јули, август, септември, октомври, сега сме ноември, нема рестартирање на Југохром. Но затоа вчера дојде ново ветување од владата, Југохром ќе бил рестартиран во мај-јуни наредната година и ќе биле спасени 550 вработени, напиша претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил.

Во продолжение прочитајтего целосниот статус на Мицкоски.

Локални избори 2021