понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 111
home Вести

Мицкоски: Куманово, Тетово, Велес, Кавадарци, Прилеп, Битола и Охрид порачаа – оставка на Заев!

Мицкоски: Куманово, Тетово, Велес, Кавадарци, Прилеп, Битола и Охрид порачаа – оставка на Заев!

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ се огласи по повод протестите вечерва организирани во неколку града.

„Сите заедно од сите градови порачаа оставка на Заев, слобода на народот. Има работи коишто се свети, има работи коишто не се предмет на пазарење“, напиша на својот профил на Фејсбук, лидерот на опозицијата.

КУМАНОВО, ТЕТОВО, ВЕЛЕС, КАВАДАРЦИ, ПРИЛЕП, БИТОЛА И ОХРИД! СИТЕ ЗАЕДНО ПОРАЧАА ОСТАВКА НА ЗАЕВ, СЛОБОДА НА НАРОДОТ! ИМА РАБОТИ КОИШТО СЕ СВЕТИ, ИМА РАБОТИ КОИШТО НЕ СЕ ПРЕДМЕТ НА ПАЗАРЕЊЕ!

Куманово, Тетово, Велес, Кавадарци, Прилеп, Битола и Охрид!

Сите заедно порачаа оставка на Заев, слобода на народот!

Има работи коишто се свети, има работи коишто не се предмет на пазарење!

Posted by Hristijan Mickoski on Friday, November 27, 2020

Коронавирус