четврток, 12. декември 2019. Вести денес: 105
home Вести

Мицкоски: Крвави ти се рацете Заев и нема вода што ќе ти ги измие

Мицкоски: Крвави ти се рацете Заев и нема вода што ќе ти ги измие

Крвави ти се рацете Заев и нема вода што ќе ти ги измие, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Тој денес имаше обид да го посети претепаниот Миле Јанакиески кој е сместен во ГОБ „8-ми септември“, но беше спречен од затворската полиција.

-Денес се Миле и Спире, утре може да биде било кој. Ова лудило мора да престане, порача Мицкоски.