понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 30
home Вести

Мицкоски: Конечна правда ќе има кога коалицијата Зоран, Вице и Сашо ќе завршат таму каде што им е место – во затвор!

Мицкоски: Конечна правда ќе има кога коалицијата Зоран, Вице и Сашо ќе завршат таму каде што им е место – во затвор!

Велат дека правдата е обезбедена. Јас ќе ви кажам, конечна правда ќе има кога коалицијата Зоран, Вице и Сашо ќе завршат таму каде што им е место. Во затвор, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

-На сите им е јасно. Се договорија, направија циркус од државата со шамар за полицијата, судот, народот… За само десетина часа го упропастија системот и по којзнае кој пат поплукаа на правдата, истакнува тој.

Најнови вести

Коронавирус