четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Мицкоски: Кога се парадите во прашање повеќе сум за семејна парада

Мицкоски: Кога се парадите во прашање повеќе сум за семејна парада

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на тв интервју за Канал 5 телевизија во однос на парадата која што денеска се одржа во Скопје истакна дека ставот на ВМРО-ДПМНЕ се семејните вредности, конзервативниот пристап кои се и главните атрибути на функционирање на партијата.

-Една семејна парада би била соодветен одговор на ваквиот начин на однесување на определена група на луѓе во нашето општество, вели Мицкоски.

Коронавирус