понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 126
home Вести

Мицкоски: Кога некој на маса би ми рекол дека Делчев е Бугарин, веднаш би направил дипломатски скандал, на неговото име ние направивме држава!

Мицкоски: Кога некој на маса би ми рекол дека Делчев е Бугарин, веднаш би направил дипломатски скандал, на неговото име ние направивме држава!

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Само интервју” на Канал 5 Телевизија гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за моменталната политичка ситуација во земјата, економската и здравствената криза, пописот кој се планира да се спроведе во земјата и долго очекуваните вакцини.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија