сабота, 30. мај 2020. Вести денес: 90
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Мицкоски: Ќе се залагаме за безусловна борба против криминал и корупција

Мицкоски: Ќе се залагаме за безусловна борба против криминал и корупција

Не треба да сте голем научник за да видите што треба да направите. Само треба да ги видите оние 4 услови кои што пред 18 месеци беа поставени, пред се и над се владеење на правото, нулта толеранција за корупцијата и криминалот. Вие не можете да одите во Европската Унија и да молите, да симулирате и да глумите дека сте за европски вредности а истиот ден кога одите таму на шверцерски начин во собранието со класична злоупотреба на европското знаменце да доставувате закон за опојни дроги, со фокус на марихуаната кој што е бизнис на вашето семејство или на неколкумина кои што се блиски до вас, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното интервју за порталот Слободен печат.

Претседателот Мицкоски нагласи дека неговиот став е ист и непроменет а тоа е владеење на правото и безусловна борба против криминалот и корупцијата.

Мојот став и тогаш и сега е ист и непроменет, владеење на правото и безусловна борба против криминал и корупција. Вие не можете да правите од една страна коалиција со криминалот, а од друга страна да велите дека се борите против корупцијата  и криминалот, објасни Мицкоски.

Коронавирус