вторник, 26. септември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Мицкоски ќе присуствува на Светата литургија по повод Католички Божиќ во Католичката црква

Мицкоски ќе присуствува на Светата литургија по повод Католички Божиќ во Католичката црква

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, денеска во 21 часот ќе присуствува на Светата литургија по повод Католички Божиќ во Католичката црква „Пресвето Срце Исусово“ во Скопје.

Најнови вести