понеделник, 23. ноември 2020. Вести денес: 151
home Вести

Мицкоски: Ќе го победиме СДСМ и Заев, заедно со сите нивни естрадни политичари заедно

Мицкоски: Ќе го победиме СДСМ и Заев, заедно со сите нивни естрадни политичари заедно

Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што мисли народот“ на ТВ Стар рече дека ВМРО-ДПМНЕ е партија која ќе ги победи СДСМ и Заев заедно со сите нивни политичари во политиката кои работе против ВМРО-ДПМНЕ.

-Ако имавме чесни избори ние денеска немавме да имаме вакви политичари, туку ќе имавме една нова Влада на ВМРО-ДПМНЕ која што немаше ова да го дозволи затоа што СДСМ ќе добиеше дебакал класичен на избори. ВМРО-ДПМНЕ не победи на изборите затоа што тие беа украдени и кога се менуваше изборен законик, кога се делеа картички, злоупотреба на институции бев под жесток притисок да ја напуштиме изборната трка, но интересот на граѓаните и на државата е да останеме затоа што нас не чека прва меѓувладина конференција. И кога се случи дебакалот во ДИК повторно бевме под притисок да не ги признаваме тие избори. Денес ќе ми речат зошто сте ги признале, зошто сте во Парламентот затоа што тоа е интересот на граѓаните. Ние повторно ќе го победиме СДСМ и Заев и со сите нивни естрадни политичари во политиката кои што работеа против ВМРО-ДПМНЕ, рече Мицкоски.

Најнови вести

Коронавирус