среда, 27. мај 2020. Вести денес: 92
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Мицкоски: Катастрофално ниско ниво на капиталните инвестиции, само 9,83% за 4 месеци

Мицкоски: Катастрофално ниско ниво на капиталните инвестиции, само 9,83% за 4 месеци

Катастрофално ниско ниво на капиталните инвестиции, само 9,83% за 4 месеци, оценува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Тој во своето видео обраќање до јавноста порачува:

„Нема инвестиции во нови патишта, болници и училишта, градежништвото замира, додека стандардот е се полош, економскиот тим на владата е најнеуспешниот во нашата историја“.

Целото негово обраќање проследете го во продолжение.

Коронавирус