понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 16
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Мицкоски: Капа доле јунаци, сите вие кои сте во првите редови во борбата против оваа зараза!

Мицкоски: Капа доле јунаци, сите вие кои сте во првите редови во борбата против оваа зараза!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил исрази благодарност до сите оние кои се во првите редови во борбата со коронавирусот.

-Сите даваме по нешто, некои даваат се. Почит за вистинските херои во оваа битка против пандемијата. Капа доле јунаци, сите вие кои сте во првите редови во борбата против оваа зараза!, напиша Мицкоски.

Сите даваме по нешто, некои даваат се. Почит за вистинските херои во оваа битка против пандемијата. Капа доле јунаци, сите вие кои сте во првите редови во борбата против оваа зараза!

Gepostet von Hristijan Mickoski am Sonntag, 5. April 2020

 

Коронавирус