вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 161
home Вести

Мицкоски: Како професор гледам дека спремаме кадри кои веднаш си заминуваат во странство зошто тука не гледаат иднина

Мицкоски: Како професор гледам дека спремаме кадри кои веднаш си заминуваат во странство зошто тука не гледаат иднина

Најмалку половина од нашите дипломци на прашањето што планираш за понатаму велат сакаме да одиме во странство, трагично е што дури како опција гледаат и да завршат во некој ресторан, без да бидат искористени нивните знаења, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на гостувањето на телевизија АлсатМ во емисијата 360.

Сепак вели Мицкоски дел од нив успеваат да го користат и знаењето, успеваат и како добри инженери.

-Со дел од нив сум и во контакт и ме радува што на моето прашање дали би се вратиле тука ако се сменат работите велат да, вели Мицкоски.

Најнови вести

Коронавирус