сабота, 30. мај 2020. Вести денес: 21
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Мицкоски: Илинден станува привлечно и атрактивно место за живеење, со многу работа, до заеднички успеси

Мицкоски: Илинден станува привлечно и атрактивно место за живеење, со многу работа, до заеднички успеси

Со задоволство присуствував на отворањето литературната манифестација Илинден, што во наредните неколку дена ќе се одвива во Општината Илинден. Оваа општина е пример кој покажува дека и без поддршка од централната власт, самостојно може да се избори за активно културно живеење, место на многу активни збиднувања, но и многу решенија за проблемите на граѓаните, економски развој и вложувања за подобар живот. Илинден станува привлечно и атрактивно место за живеење, со многу работа, до заеднички успеси, напиша на Фејсбук, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Коронавирус