четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

Мицкоски и Стефковски во рамки на активноста „Промените се случуваат, секогаш со народот“ денеска во Ченто

Мицкоски и Стефковски во рамки на активноста „Промените се случуваат, секогаш со народот“ денеска во Ченто

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со градоначалникот на општина Гази Баба, Бобан Стефковски во рамките на активноста „Промените се случуваат, секогаш со народот“, денеска во 11:30 часот ќе извршат увид во градежните активности на ул. Јужноморавски бригади во населба Методија Андонов Ченто.

По завршувањето на настанот изјава за медиуми ќе даде Мицкоски.

Коронавирус