вторник, 4. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

Мицкоски и носителите на ВМРО-ДПМНЕ: Мораме да се избориме „Обновата“ да победи

Мицкоски и носителите на ВМРО-ДПМНЕ: Мораме да се избориме „Обновата“ да победи

Проектот „Обнова“ не е обичен проект. Од него буквално зависат стотици илјади животи на нашите сограѓани. Вие сте луѓе со интегритет, знаење и силна волја да се вложите за Македонија, им укажа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на носителите на шесте изборни единици. Тој вели дека мора да се изборат „Обновата“ да победи.

Мицкоски нагласи дека автопатот Скопје-Велес-Прилеп-Битола е стратешка артерија за нашата држава, на што носителите се сложија. Покрај тоа, тие ветија и 1000 километри регионални, магистрални и локални патишта.

-Ќе работиме многу во инфраструктурата и во економијата.Тоа е нашиот стил за работа, истакна носителот во втората изборна единица Владо Мисајловски.

Коронавирус