петок, 30. септември 2022. Вести денес: 130
home Вести

Мицкоски и Николоски во посета на Општина Струмица

Мицкоски и Николоски во посета на Општина Струмица

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на партијата, Александар Николоски денеска ќе ја посетат Општина Струмица.

Од партијата најавуваат дека Мицкоски и Николоски ќе ги посетат штандовите на ВМРО-ДПМНЕ.

По завршување на планираните активности Мицкоски и Николоски ќе дадат изјави.

Коронавирус