понеделник, 8. март 2021. Вести денес: 206
home Вести

Мицкоски и Николоски ќе остварат средба со Јанша

Мицкоски и Николоски ќе остварат средба со Јанша

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и потпретседателот на партијата Алекдандар Николоски ќе остварат средба со словенскиот премиер.

-За пола час заедно со Претседателот Мицкоски се среќаваме со Премиерот на Словенија Јанша, а само што почна ракометниот натпревар Македонија – Словенија на светско. Двете пријателски држави играат, нека победи подобриот. Поздрав од Љубљана, истакна Николоски.

Најнови вести

Коронавирус