петок, 31. март 2023. Вести денес: 121
home Вести

Мицкоски и Муцунски на увид во поставување фотоволтаици во градинка и училиште

Мицкоски и Муцунски на увид во поставување фотоволтаици во градинка и училиште

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски заедно со градоначалникот на општина Аеродром, Тимчо Муцунски ќе извршат увид во поставување на фотоволтаици во градинката и основното училиште „Александар Македонски“.

Настанот е закажан во 13 часот.

По завршување на настанот изјава за медиуми ќе имаат  Мицкоски и Муцунски.