петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 0
home Вести

Мицкоски и Муцунски на увид во ООУ „Блаже Конески“

Мицкоски и Муцунски на увид во ООУ „Блаже Конески“

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски заедно со градоначалникот на општина Аеродром, Тимчо Муцунски ќе извршат увид во градежните активности на ООУ „Блаже Конески“, општина Аеродром.

Настанот, како што најавуваат од партијата, ќе се одржи во рамките на активноста „Промените се случуваат, секогаш со народот“.

Коронавирус