петок, 14. јануари 2022. Вести денес: 100
home Вести

Мицкоски и Јовчески на увид за чистење на депонија и реконструкција на улица во центарот на Прилеп

Мицкоски и Јовчески на увид за чистење на депонија и реконструкција на улица во центарот на Прилеп

Денеска заедно со градоначалникот на Прилер, Борче Јовчески, бевме на увид за чистење на депонија и реконструкција на улица во централно градско подрачје во Прилеп, пишува на Фејсбук, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Коронавирус