среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Мицкоски и Јорданов на средба со стопанската комора во Штип: Ќе биде формиран и Економски совет

Мицкоски и Јорданов на средба со стопанската комора во Штип: Ќе биде формиран и Економски совет

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со градоначалникот на Штип, Иван Јорданов остварија средба со стопанска комора во Штип.

-Градоначалникот истакна дека ќе биде формиран и Економски совет, тело коешто очекувам значително да ја подобри соработката помеѓу бизнис заедницата, односно стопанствениците и општина Штип и да продолжи она коешто сите ние го очекуваме, а тоа е да продолжи нова и подобра иднина за Штип и за Македонија, пишува Мицкоски на Фејсбук.

Коронавирус