среда, 2. декември 2020. Вести денес: 160
home Вести

Мицкоски и Ѓорчев на кафе- дружба со гостиварци (Фото)

Мицкоски и Ѓорчев на кафе- дружба со гостиварци (Фото)

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со Владимир Ѓорчев, член на Извршниот комитет на партијата, по средбата со членовите и симпатизерите од Гостивар, остварија кафе-дружба со дел од нив во еден од гостиварските локали.

На кафе-дружбата Мицкоски и Ѓорчев со симпатизерите и членовите на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Гостивар, разговараа за проблемите кои ги мачат гостиварци, за соживотот во градот, како и за многу други теми.

Најнови вести

Коронавирус