недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 77
home Вести

Мицкоски и Георгиевски заедно го искачија Водно: Дејан шампионе ти посакувам уште многу успеси и високо кренато знаме на нашата Македонија

Мицкоски и Георгиевски заедно го искачија Водно: Дејан шампионе ти посакувам уште многу успеси и високо кренато знаме на нашата Македонија

Местото на шампионот е на врвот, овој пат кон нашето Водно, неполитички и спортски, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски објавувајќи фотографии од него со Дејан Георгиевски.

„Ми беше чест да го искачам нашето Водно со сребрениот од Токио, кој на градите носи медал вреден како злато. Дејан шампионе ти посакувам уште многу успеси и високо кренато знаме на нашата Македонија“ – порача Мицкоски!

Локални избори 2021