понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 66
home Вести

Мицкоски: Граѓаните на следните избори ќе му дадат отказ, а јас ќе го потсетам на членот од КЗ 353

Мицкоски: Граѓаните на следните избори ќе му дадат отказ, а јас ќе го потсетам на членот од КЗ 353

ВМРО-ДПМНЕ е секогаш подготвена за избори. ВМРО-ДПМНЕ е подготвена жестоко да го порази СДСМ и Заев тоа е евидентно веќе, без разлика дали се редовни или предвремени избори, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски укажувајќи дека е подобро да има предвремени избори.

Мицкоски укажа дека се гледа крајот на Заев.

-Се надевам дека граѓаните на следните избори ќе му дадат отказ на Зоран Заев. Она што загрижува во целата рашомонијада премиер и министер е што никој не му кажал дека е спротивно, ме разочарала таа личност професор е на Правен факултет. Требаше да му кажат „што правиш“. Замислете кога имате таква личност која не ви кажува, замислете го амбиентот на „Илинденска“ број 2, рече Мицкоски.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ порача дека откако граѓаните ќе му дадат отказ на Заев, тој ќе го потсети на членот од КЗ 353.

Истиот вели:

Коронавирус