недела, 22. мај 2022. Вести денес: 78
home Вести

Мицкоски гостин во вестите на Сител од 16 часот

Мицкоски гостин во вестите на Сител од 16 часот

Во дневникот на телевизија Сител, во 16 часот ќе гостува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

„Денес гостувам на попладневните вести на Сител во 16 часот. Ќе разговараме на актуелни теми и предизвиците со кои се соочува Република Македонија и нашето општество“, објави Мицкоски.

Коронавирус