понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 63
home Вести

Мицкоски гостин во вестите на Канал 5 во 18 часот

Мицкоски гостин во вестите на Канал 5 во 18 часот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ќе гостува во вестите на Канал 5 телевизија.

-За актуелните теми, СЈО, датумот за преговори, можна средба со Пендаровски, и ставот за нашиот херој Гоце Делчев, денес во вестите на Канал 5 во 18 часот. Следете, најави преку својот Фејбсук профил Мицкоски.

Коронавирус