понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 69
home Вести

Мицкоски: Гоце Делчев е нашиот херој

Мицкоски: Гоце Делчев е нашиот херој

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за Канал 5 телевизија истакна дека Гоце Делчев е нашиот херој.

Тој вели нема дилема како завршило делото на Делчев, нема дилема како завршиле неговите мошти каде што се, како биле вратени тие во 46та година во Република Македонија.

-Сето ова споено значи дека Делчев е еден голем македонец, револуционер, кој што се борел за независна, суверена македонска држава, вели Мицкоски.

Коронавирус