вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 138
home Вести

Мицкоски: Гоце Делчев е Македонија, тој е столбот на нашето постоење како народ

Мицкоски: Гоце Делчев е Македонија, тој е столбот на нашето постоење како народ

Од сѐ срце огромна благодарност до сиот народ што излезе вечерва, но и до оние коишто останаа во домовите, а со срцата и мислите се со нас. Нѐ има сѐ повеќе и ќе бидеме сѐ посилни, вечерва за Делчев. А Делчев е црвената линија на нашето достоинство и идентитет. Тој е Македонија и столбот на постоење како народ.

#ГоцеЕМакедонија

Фејсбук статус на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Локални избори 2021